SERRA ÇEVRE, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ÇALIŞTAYINDAYDI!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetim Dairesi tarafından, 81 ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün katıldığı Çalıştay Antalya’da gerçekleştirildi. Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yeterlilik Belgesi alan Serra Çevre, çalıştayda, konuya ilişkin yaptığı çalışmalara dair bakanlık ve birimlerine sunum yaptı.

08.06.2015 tarihinde yürürlüğe giren “Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik” kapsamında 3-4 Aralık tarihlerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya’da çalışma toplantısı gerçekleştirdi. Bakanlık, çalıştayın ilk günü olan 3 Aralıkta il müdürlükleri ile birlikte çalışma toplantısı gerçekleştirirken, 4 aralıkta bu kapsamda yeterlilik alan firmaların sunumlarını dinledi. Konuya ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilen kuruluşlardan olan Serra Çevre uzman kadrosuyla çalıştaydaki yerini aldı. Serra Çevre, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hürrem BAYHAN, Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet KARAGÜNDÜZ, Tunceli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Gökhan Önder ERGÜVEN, ve Serra Çevre Danışmanlık Birim Müdürü İrfan ÖKSÜM ile katılım sağladı. İrfan ÖKSÜM ve Gökhan Önder ERGÜVEN, Petrol ve türevleriyle kirletilen toprağın temizleme yöntemlerine ilişkin olarak sunum gerçekleştirdi. Su ve Toprak Yönetimi Daire Başkanı Ercan GÜLAY’ın da katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda, soru-cevap bölümleri ile yönetmeliğin uygulamasına ilişkin görüş ve önerilere de yer verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İl Müdürlüklerinin, yeterlilik alan firmalarla karşılıklı bilgi alış verişi yaparak, yöntemlerin uygulanması noktasında önemli yol katettiği toplantı, katılımcıların aile fotoğrafı çektirmesi ile sonlandırıldı.